Programy, ktoré ťa povedú

Žiadne zdĺhavé nefunkčné kurzy, na aké sme na Slovensku zvyknutí! U nás nie – s nami to funguje. Naše študijné programy zohľadňujú náš život v modernom uponáhľanom svete a pritom nerezignujú na jeho vysoké požiadavky – sú nastavené tak, aby to každý zvládol. S výsledkami ďaleko nad očakávanie.

Dva programy – Konzultujúci samouk a Individuálny plán sa plne prispôsobujú tvojmu tempu a potrebám. Programy 1×90 a 2×60 minút do týždňa sú optimálne prednastavené na vyváženie časovej záťaže štúdia, jeho efektivity a rýchlosti tvojho napredovania. Hosťujúci šudent je ponuka pre tých, ktorí si to chcú prísť najprv len vyskúšať.

Samoukovia nám nie sú ľahostajní.
Chápeme, že do pozície samouka sa dostali “vďaka” zlým skúsenostiam a nefunkčným kurzom – a napriek všetkému sa nevzdali. Tento postoj je nám veľmi blízky. Preto im chceme pomôcť na ceste, ktorú si zvolili…

Ukážeme ti ďaleko zaujímavejšie a efektívnejšie materiály
než tie, čo u nás samoukovia bežne používajú. Poradíme ti, ako na to a čomu sa vyhnúť. Spolu zistíme, ako si na tom, čo potrebuješ, kam sa môžeš dostať a ako sa tam dostaneš.

Budeme ti presne tou oporou akú samouk potrebuje.
Dáme ti úlohy, ktoré ťa povedú. Tie potom zkonzultujeme a pokonverzujeme.

Skype
Tento program je alternatívou pre tých, ktorí žijú na mieste, kde naši učitelia zatiaľ nepôsobia – a to formou vedenia na diaľku prostredníctvom živých, osobných konzultácii cez SKYPE.

Rýchlosť napredovania a frekvenciu konzultácii si zvolíš sám. Cena zohľadňuje individuálny charakter štúdia a fakt, že neprebieha pravidelne.

Viac informácii o programe Konzultujúci samouk nájdeš tu.

Objednať
Do troch rokov, ak začínaš úplne od nuly, sa s týmto programom dostaneš minimálne na úroveň našich maturantov. Tak to u nás chodí. Tak sú postavené moderné britské učebné materiály, ktoré používame. Tak ťa povedú naši špičkoví učitelia.

Štátne inštitúcie síce tvrdia, že naši maturanti sú na úrovni B1, ale nezávislé testovanie napríklad podľa štandardu University of Cambridge ukazuje, že v skutočnosti sú približne na úrovni A2/B1 – akoby mali zvládnutý a ukončený stupeň Elementary. A na túto úroveň sa človek učiaci sa poctivým a efektívnym spôsobom podľa britského štandardu dostane po absolvovaní asi 250 vyučovacích hodín po 60min. Ak takéto hodiny absolvuješ dve za týždeň, tých týždňov bude 40 v roku a ty sa okrem toho budeš na hodiny poctivo doma pripravovať asi 20min. denne – na úroveň tých lepších z našich maturantov sa dostaneš za tri roky. Nič na tom nie je.

Tí, čo k nám prídu už na úrovni našich maturantov, za tri roky ukončia stupeň Intermediate (a budú na úrovni B2) – čo je asi úroveň akú dosahujú ľudia, ktorí bakalárskym stupňom ukončili svoje štúdium za učiteľa angličtiny na väčšine slovenských vysokých škôl.

60-minútové hodiny sú mimoriadne dynamické. Hlavnou výhodou tohto programu je však jeho frekvencia. Mnoho ľudí stroskotáva v angličtine na tom, že z angličtiny vypadávajú – okrem jednej hodiny v týždni sa jej venujú už len cez víkend – a to je stav, kedy to celé prestáva fungovať.

Tento program je pre tých, čo už viackrát stroskotali a tento raz nechcú nič nechať na náhodu.

Viac informácii o programe “2X60 minút do týždňa” nájdeš tu.

Objednať
Tvoj naplnený život ti nedovoľuje chodiť na angličtinu dvakrát do týždňa? Radšej by si zvolil pomalšie tempo? Máš rád dôkladnosť?

Ak absolvuješ jednu takúto hodinu do týždňa, angličtine sa budeš poctivo venovať asi 20min denne a učiť sa budeš 40 týždňov v roku – na úroveň našich maturantov sa dostaneš za štyri roky. Nič na tom nie je. Tak sú špičkové britské učebné materiály navrhnuté a tak ich používajú naši učitelia. Z nuly sa človek učiaci sa podľa britských štandardov dostane na úroveň Pre-Intermediate (B1) absolvovaním asi 150 vyučovacích hodín po 90min.

Tí, ktorí k nám prídu, už na úrovni našich maturantov za štyri roky ukončia stupeň Intermediate (a budú na úrovni B2) – čo je asi úroveň, akú dosahujú ľudia, ktorí bakalárskym stupňom ukončili svoje štúdium za učiteľa angličtiny na väčšine Slovenských vysokých škôl.

90-minútové hodiny sú skvelé. Do bodky a minúty naplnené zaujímavou činnosťou. Nie sú priliš krátke ani dlhé.

Tento program je pre tých, ktorí na sebe radi, sústredene a dôkladne pracujú aj doma.

Viac informácii o programe 1×90 minút do týždňa nájdeš tu.

Objednať
Niečo ti na našich prednastavených programoch nevyhovuje? Chceš inú angličtinu? Právnickú, obchodnú, armádnu, inú? Potrebuješ sa pripraviť na špecifickú skúšku? Chceš inú frekvenciu? Inú veľkosť skupiny? Chceš sa učiť sám? V tomto programe je všetko otázkou vzájomnej dohody.

Viac informácii o programe Individuálny plán nájdeš tu.

Objednať
Chceš vidieť ako to s nami funguje? Chceš sa zapojiť do hodiny? Žiadny problém – stačí sa objednať a dohodnúť si termín.

Viac informácii o programe Hosťujúci študent nájdeš tu.

Objednať
Porovnanie programov

Riešenia pre firmy

Chcete svojim zamestnancom poskytnúť hodnotný a trvalý benefit? Potrebujete, aby sa pre nich angličtina stala skutočne funkčnou v ich povolaní? S nami dosiahnete to všetko a ešte oveľa viac. Malé efektívne skupiny vo firmách často postujú ešte rýchlejšie a hladšie ako tie v kurzoch pre verejnosť – výsledky sa dostavujú veľmi rýchlo.

Výsledky u nás stoja na prvom mieste. Spolu s nimi však účastníci vzdelávania získajú aj nové sebavedomie, lepší prehľad o súčasnom svete, nový prístup k dosahovaniu svojich cieľov. Vaši zamestnanci vám za to budú vďační a zároveň sa zlepší ich pracovný výkon a vaše firemné prostredie. Také sú naše skúsenosti s vedením výučby vo firmách.
Nemáme žiadnu šablónu – náš prístup je celkom individuálny a šitý na mieru. V každej firme sa učí trochu niečo iné podľa toho, čo ľudia v nej potrebujú a čo ich zaujíma. Jedine vtedy to môže a bude fungovať. Pozorne si vás vypočujeme, zdarma, rýchlo a efektívne otestujeme a na základe týchto informácii spolu prídeme na to najlepšie riešenie pre vašu firmu.
Všetka naša firemná výučba je vedená maximálne zodpovedným spôsobom – každý účastník vzdelávania je hneď na začiatku jasne informovaný o podmienkach, za akých osvojovanie angličtiny funguje a na ktorých budú naši učitelia trvať. V prvom rade ide o podmienku každodennej prípravy – naši špičkoví učitelia nevedú a nie sú zvyknutí na výučbu, ktorá sa vlečie, stráca smer a v dôsledku toho nikam nevedie – svoj záväzok voči zadávateľom berieme veľmi vážne.
Na druhej strane neradi vidíme vonkajšiu motiváciu v podobe priameho tlaku na merateľné výsledky – pretože jazyk sa ťažko meria ale najmä preto, že to nefunguje – tento prístup je kontrapruduktívny a nevedie k lepším výsledkom. Najlepšia cesta k nim je všestranná dôvera: Účastnikov vzdelávania v samých seba, v učebný materiál a svojho učiteľa. Zadávateľa v účastníkov a učiteľa. A dôvera učiteľa vo všetkých zúčastnených a v silný prospešný efekt vzdelávania pre všetkých z nich. Toto nám funguje, toto je, prečo to robíme.
Najlepšie výsledky dosahujú tie skupiny, ktoré sa na svojom vzdelávaní finančne spolupodieľajú. Je to tak. V týchto skupinách je iná motivácia a iné nasadenie. Je to naše odporúčanie – vdelávanie má vtedy lepšiu kvalitu a lepšie výsledky a o to nám ide. Navyše rozdelením financovania sa znižuje dopad na zadávateľa a my si súčasne môžme dovoliť poslať k vám toho najlepšieho a dobre motivovaného učiteľa.
V online triednej knihe – trvale otvorenej a prístupnej všetkým účastníkom a zadávateľom – si môže absentujúci účastník pozrieť, čo sa robilo na hodine a čo je na domácu úlohu, zadávateľa bude zas viac zaujímať, ako sa postupuje a aká je účasť na hodinách.
Správy o výsledkoch a priebehu vzdelávania poskytujeme na základe vášho želania, vo vami určenej frekvencii a rozsahu. Výučbu realizujeme na mieste, ktoré vám najviac vyhovuje. Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

Výučba detí

Výučba detí má na Slovensku tak žalostné výsledky najmä z dvoch dôvodov: 1. Deti sú mučené, nie učené a 2. Výučba detí je ešte viac nekoncepčná ako výučba dospelých. S nami nie. S nami je to zábava s jasnou koncepciou. Učíme deti od jedného roka.

Motivácia detí je iná ako motivácia dospelých. Vysvetlenie, že sa “musí” (m)učiť, lebo keď bude veľký, bude to hrozne potrebovať, nefunguje. Detská motivácia je spontánna – to je práve na nej skvelé – netreba nič vysvetľovať – stačí zaujať. To je to, na čo sa v našich školách a škôlkach zabudlo – na umenie zaujať. U nás nie – v učení detí stojí u nás tento element na prvom mieste. Vieme, že bez neho to nejde.
Hra nestačí. Je nutnou podmienkou, ale ak chceme, aby výuka skutočne spela k výsledkom – je nutné, aby mala koncepciu. Je síce pekné, že sa dieťa naučilo pesničku, básničku, farbičky, ale pokiaľ to všetko do seba určitým spôsobom nezapadá – dieťa to zabúda rovnako rýchlo a ľahko, ako sa to naučilo. Tu opäť vstupuje do hry frekvencia výuky, kvalita učiteľa a vhodne zvolené moderné britské učebné materiály.

Si pripravený začať?

Vyplnenie krátkeho formulára nám umožní poslať ti test, ktorý nám približne ukáže tvoju úroveň. Tiež nám umožní zistiť v akých časoch sa môže realizovať tvoj učebný program. Na základe týchto informácii ťa budeme môcť zaradiť do už existujúcej skupiny, alebo vytvoriť novú.

Áno chcem začať